Marcin Kurp – RALLY TEAM – Sezon 2017

Rajd Śląska: Marcin Kurp Mistrzem Polski w klasie HR4 !!!

Załoga Marcin Kurp i Sebastian Wach wywalczyła Rajdowe Mistrzostwo Polski w klasie HR4. W Rajdzie Śląska załoga ta uplasowała się na trzeciej pozycji, co wystarczyło do wywalczenia tytułu.

Ostatni Rajd w tegorocznym kalendarzu Rajdowych Mistrzostwo Polski odbywał się na Śląsku. Po pierwszym etapie rywalizacji załoga Kurp/Wach zajmowała drugie miejsce. Na drugim etapie przytrafiła się jednak awaria skrzyni biegów i to spowodowało spadek o jedną pozycję. Trzecie miejsce w tej rywalizacji wystarczyło do tego, żeby Marcin Kurp utrzymał tytuł Mistrza Polski w klasie HR4.

Był to bardzo wymagający rajd. Było bardzo dużo odcinków, na których można było wypaść z trasy i sporo załóg nie ukończyło tego rajdu. My pierwszego dnia zajmowaliśmy drugie miejsce, ale aż takiej walki nie podejmowaliśmy, ponieważ aby wywalczyć tytuł Mistrza Polski, to musieliśmy ten rajd ukończyć na minimum na trzecim miejscu. Nasz najgroźniejszy konkurent tego rajdu nie ukończył i to spowodowało, że mogliśmy jechać spokojniej. – powiedział Marcin Kurp.

Awaria skrzyni biegów nie pokrzyżowała planów…- Ogólnie rajd ukończyliśmy na trzecim miejscu, ponieważ mieliśmy awarię skrzyni biegów i wtedy już jechaliśmy po prostu tak, żeby tylko dojechać. Dla nas w tym momencie najważniejsze było, żeby ten rajd ukończyć. Można śmiało powiedzieć, że swoje w tym rajdzie zrobiliśmy. – dodał Marcin Kurp.

Tekst pochodzi z artykułu opublikowanego przez Gazetę Warmińską.

Rajd Nadwiślański: Marcin Kurp coraz bliżej Mistrzostwa Polski!

Marcin Kurp i Sebastian Wach zajęli czwarte miejsce w klasyfikacji HR4 podczas Rajdu Nadwiślańskiego. Kierowcom została ostatnia eliminacja Mistrzostw Polski, podczas której rozstrzygną się losy mistrzostwa.

Rajd był fajny. Auto było dobrze przygotowane, ale niestety dwa razy wpadliśmy do rowu. Problem polegał na tym, że trochę źle opisaliśmy zakręt przed rajdem i można powiedzieć, że to było przyczyną. Następnie jeszcze raz wpadliśmy do rowu, już z mojej winy. Spowodowało to, że zgięliśmy wahacz i przez to nie ukończyliśmy pierwszego dnia. – podsumował Marcin Kurp.

Marcin Kurp zdecydował się jednak wystartować następnego dnia w tzw. systemie Rally2, jednak to spowodowało, że musiał on otrzymać karę dziesięciu minut. Kara ta sprawiła, że bardzo trudno było włączyć się jeszcze do rywalizacji o wyższe miejsca, ale dzięki temu udało się zdobyć punkty do klasyfikacji generalnej.

W następny weekend odbędzie się ostatnia runda Mistrzostw Polski, czyli Rajd Śląska. Aby Marcin Kurp zdobył Mistrzostwo Polski w klasie HR4 to wystarczy aby ukończył ten rajd na trzecim lub czwartym miejscu.

Nigdy jeszcze tego Rajdu Śląska nie jechałem. On zawsze był tylko taką okręgową eliminacją. Powiem szczerze, że nie wiem czego się spodziewać. Chciałbym pojechać bardzo rozsądnie i spokojnie, ale zobaczymy, jak wszytko się ułoży. – dodał Marcin Kurp.

Zwycięstwo Marcina Kurpa w Rajdzie Dolnośląskim!

W dniach 8-9 września odbyła się 4 runda Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski- 51 Rajd Dolnośląski. Do Dusznik Zdroju zjechali najlepsi zawodnicy z całej Polski tacy jak Bryan Bouffier, Filip Nivette czy pilot Maciej Wisławski.

Wśród załóg rywalizujących na dolnośląskich trasach byli Marcin Kurp i Sebastian Wach, którzy wystartowali jako dotychczasowi liderzy w klasie.

Dla Marcina jest to szczególny rajd, bowiem podczas zeszłorocznej, jubileuszowej rundy zapewnił sobie tytuł Mistrza Polski w klasie HR4!

Dla naszej załogi rajd rozpoczął się z małymi przygodami. Na pierwszym odcinku specjalnym zawodnicy przebili oponę i przez 2 OS-y jechali na „kapciu”. Jednak uszkodzone koło nie przeszkodziło w osiągnięciu dobrego wyniku na koniec pierwszego dnia, który załoga zakończyła na pierwszym miejscu. Drugi dzień przebiegł spokojnie i zawodnicy skupili się na kontrolowaniu przewagi i pewnej jeździe do mety.

Rajd przyniósł załodze 25 punktów w klasyfikacji rocznej RSMP umacniając ją na pozycji lidera i przybliżając do celu- obronie tytułu Rajdowego Samochodowego Mistrza Polski w klasie HR4.

duetu Kurp/Wach!

Rajd Rzeszowski 201726 Rajd Rzeszowski to kolejna runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Była to jednocześnie kolejna eliminacja Rajdowych Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej.

Podczas tego niezwykle wymagającego rajdu wielu zawodników przedwcześnie pożegnało się z imprezą. Z powodu wypadków pierwszego dnia duża ilość zawodników miała do pokonania tylko nocny OS po ulicach Rzeszowa. Z tego samego powodu podczas kolejnego etapu organizatorzy odwołali 2 odcinki.

Dla załogi Marcin Kurp/Sebastian Wach rajd także dał się we znaki, kiedy na pierwszych kilometrach awarii uległ układ wspomagania, którego nie dało się naprawić do samej mety.

Pomimo trudności nasza załoga zajęła 2 miejsce w klasie HR 4 zasiadając w fotelu lidera w RSMP!

z udziałem zawodników, przedstawicieli klubów

działaczy, którzy otrzymali okolicznościowe puchary za szczególne osiągnięcia w sportach motorowych w 2016 roku.

Marcin Kurp otrzymał 2 nagrody zarządu Okregowego w Olsztynie: za 1 miejsce w klasie HR4 w Rajdowych samochodowych Mistrzostwach Polski, a tym samym tytuł Mistrza Polski.

2 nagroda przypadła za Mistrza warmii i Mazur w klasie Gość w Rally Sprint 2016.

56 plebiscyt Gazety Olsztyńskiej

W 56 plebiscycie Gazety Olsztyńskiej na najpopularnieszych sportowców Warmii i Mazur Marcin Kurp zajął w klasyfikacji generalne 17 miejsce w czołowej 30, choć zawodników było zgłoszonych niemal 80.

Rajd Rzeszowski – 25 Rally Rzeszów – 04-06.07.2016 | 1-wsze miejsce w klasie HR4

05.07.2016 Dobre Miasto na podium po kolejnym dniu eliminacji Mistrzostw Polski, ale i Europy – 25 Rally Rzeszów, łącznie 7 odcinków specjalnych. Jutro kolejny dzień zmagań, mamy nadzieję, że utrzymamy się na pozycji 1 w klasyfikacji generalnej HR4 2016, a nie tylko rajdu! Niedościgniony był Kalicki, niestety przygoda wyeliminowała go z dalszej rywalizacji.

Kajetan Kajetanowicz pokazuję jak zawsze klasę w ERC. Natomiast dzisiejsza data jest szczególna – 48 urodziny obchodziłby Colin McRae – niebywały talent – idol Marcina Kurpa!

06.07.2016 Po 3 odcinkach specjalnych drgiego dnia RSMP w klasie HR4 pierwsze miejsce utrzymuje ząłoga Kurp/Grzywaczewski! Oby tak dalej! DOPINGUJCIE NASZ TEAM!

06.07.2016 JEST META – JEST 1-WSZE MIEJSCE W KLASIE HR4 W 25 RALLY RZESZÓW ORAZ 1-WSZE W PUNKTACJI GENERALNEJ W SEZONIE 2016 W Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski!!!

06.07.2016 – PODSUMOWANIE 25 Rally Rzeszów 04-06.08.2016 3 Runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz siódma runda Mistrzostw Europy FIA European Rally Champion oraz Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej w Rajdach Samochodów Historycznych. W KLASYFIKACJI KOŃCOWEJ Marcin Kurp zajął pierwsze miejsce na tym rajdzie w HR4! TYM SAMYM W PUNKTACJI OGÓLNEJ W SWOJEJ KLASIE HR4 PROWADZI W KRAJU.

Ostatni odcinek ze względu na wypadek załogi Byśkiewicz/Maciej Wisławski na trasie został odwołany.

Marcin Kurp – RALLY TEAM – Sezon 2015

Mielczanin wystartuje w sobotnim 53. Rajdzie Barbórka

Już 12 grudnia w Warszawie odbędzie się 53 Rajd Barbórka 2015. Jest to symboliczne zakończenie sezonu sportów motorowych. W rajdzie pojedzie Ryszard Chlebowski z Automobilklubu Mieleckiego.

89 załóg znalazło się na liście zgłoszeń do 53. Rajdu Barbórka 2015. Natomiast na Rajd Barbórka Legend swoje zgłoszenia nadesłało 41 załóg. Dla uczestników rajdu organizator przygotował 7 prób sportowych. Z numerem startowym 75 pojedzie załoga Marcin Kurp (Automobilklub Warmiński) i Ryszard Chlebowski (Automobilklub Mielecki), jadąca samochodem Honda Civic.

– Bardzo się cieszę że wraz z Marcinem Kurpem wystartujemy w Barbórce. Jest to dla każdego zawodnika bardzo duże wydarzenie. Marzeniem jest zakwalifikować się do Kryterium Asów na Karowej i o to będziemy walczyć od pierwszych metrów – przekazuje Ryszard Chlebowski. – Nasz start jest też forma podziękowania dla naszych sponsorów i kibiców za to, że nas wspierają.

12-14.11.2015 2 Rajd Arłamów 2015

Marcin Kurp wygrywa rajd w Arłamowie w swojej klasie HR4 i zostaje wicemistrzem Polski

Marcin Kurp został wice, wice mistrzem (3 miejsce) Polski w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w sezonie 2015 klasa HR4 w klasyfikacji generalnej po Rajdzie Arłamów (pilot: Ryszard Chlebowski). Rajd był ostatnią rundą Samochodowych Mistrzostw Polski 2015.

Podsumowanie:

2 RAJD ARŁAMÓW: 1 miejsce w klasie HR4, 5 miejsce 2WD, czyli samochody na przednią oś napędzane i 12 miejsce w klasyfikacji generalnej tego rajdu.

Natomiast po tym rajdzie Marcin Kurp został WICE, WICE mistrzem Polski w klasie HR4, czyli uzyskał 3 MIEJSCE w klasyfikacj generalnej po 8 RUNDACH RAJDOWYCH SAMOCHODOWYCH MISTRZOSTW POLSKI.